مهمترین فواید و مزایای ورزش کردن چیست

مهمترین فواید و مزایای ورزش کردن چیست

در این بخش از مجله پرداد جیم شما را با مزایا و فواید مهم ورزش کردن بیشتر آشنا می کنیم. سعی داریم به زبان ساده، مهم ترین فواید ورزش کردن را شرح دهیم. در ادامه متوجه این سوال می شویم که چرا باید ورزش کنیم.

مزایای سلامتی ورزش منظم و فعالیت بدنی انکار ناپذیر است. هر کس از ورزش لذت می برد، صرف نظر از سن، جنسیت و یا توانایی های فیزیکی. آیا لازم نیست که بیشتر در حال حرکت باشیم؟ این هفت راه را بررسی کنید که ورزش باعث می شود که شما خوشحال تر و سالم تر باشید.

 

  • ورزش وزن را کنترل می کند

ورزش می تواند به پیشگیری از اضافه وزن یا به کاهش وزن کمک کند. هنگامی که شما در فعالیت بدنی شرکت می کنید کالری می سوزانید. فعالیت شدیدتر، کالری بیشتری است که سوزانید. سفرهای منظم به ورزشگاه عالی است، اما نگران نباشید، اگر شما نمیتوانید هر روز مقدار زیادی از زمان را صرف ورزش کنید. برای به دست آوردن مزایای ورزش، فقط در طول روز باید بیشتر فعالیت کنید – به جای آسانسور، از پله ها استفاده کنید و یا در خانه کارهای خانگی را خود انجام دهید. مهم تداوم و ثبات در انجام این کارها است.

 

  • ورزش با بیماری ها مبارزه می کند

نگران بیماری های قلبی هستید؟ امید به جلوگیری از فشار خون بالا؟ مهم نیست که وزن فعلی شما چند است، فعالیت فعال لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا “خوب”، کلسترول را افزایش می دهد و تری گلیسیرید های ناسالم را کاهش می دهد. ورزش خون شما را هموار می کند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد. ورزش منظم، به مدیریت و جلوگیری طیف گسترده ای از مشکلات و نگرانی های بهداشتی، از جمله سکته مغزی، سندرم متابولیک، دیابت نوع ۲، افسردگی، تعدادی از انواع سرطان، آرتریت کمک می کند .

 

  • ورزش باعث بهبود خلق و خوی شما می شود

نیاز به یک آرامش احساسی دارید؟ یا پس از یک روز استرس زا، آرام شوید؟ جلسه تمرین یا پیاده روی ۳۰ دقیقه ای می تواند کمک کند. فعالیت بدنی مواد شیمیایی مغناطیسی مختلف را تحریک می کند که ممکن است احساس خوشبختی و آرامش را احساس کنند. همچنین می توانید در مورد ظاهر و خودتان در طول ورزش منظم احساس خوبی داشته باشید که می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

 

  • ورزش انرژی را افزایش می دهد

فعالیت بدنی منظم می تواند قدرت عضلانی خود را بهبود بخشیده و استقامت شما را افزایش دهد. ورزش، اکسیژن و مواد مغذی را به بافت های شما ارائه می دهد و به سیستم قلبی عروقی شما کمک می کند تا کارآیی بیشتری داشته باشد و هنگامی که سلامت قلب و ریه شما بهبود می یابد، انرژی بیشتری برای مقابله با کارهای روزانه دارید.

 

  • ورزش باعث خواب بهتر می شود

فعالیت بدنی منظم می تواند به شما کمک کند  تا سریع تر و عمیق تر یخوابید. فقط  هنگامی که به زمان خواب نزدیک هستید تمرین نکنید زیرا طول می کشد تا بدن شما به آرامش مورد نیاز برای خواب برسد و ممکن است بیشتر طول بکشد تا شما خوابتان بگیرد.

 

  • ورزش نشاط را به زندگی جنسی شما می دهد

آیا شما احساس خستگی می کنید و یا از رابطه جنسی با همسرتان لذت نمی برید؟ فعالیت بدنی منظم می تواند سطح انرژی و ظاهر فیزیکی را بهبود ببخشد، که ممکن است باعث بهبود زندگی جنسی شما شود. اما حتی بیشتر از آن نیز وجود دارد. فعالیت بدنی منظم می تواند موجب تحریک زنان شود و مردانی که به طور منظم ورزش می کنند، احتمال وجود اختلالات نعوظی نسبت به مردانی که ورزش نمی کنند کمتر می شود.

 

  • ورزش می تواند سرگرم کننده و اجتماعی باشد!

ورزش و فعالیت بدنی می تواند لذت بخش باشد. این به شما فرصتی برای تفریح کردن، لذت بردن از خارج از منزل و یا به سادگی در فعالیت هایی است که شما را خوشحال می کند. فعالیت فیزیکی همچنین می تواند به شما در برقراری ارتباط با خانواده یا دوستان در محیط اجتماعی سرگرم کننده کمک کند. بنابراین، یک کلاس ورزشی خوب، پیاده روی یا پیوستن به یک تیم فوتبال داشته باشید. فعالیت بدنی را که لذت می برید پیدا کنید و فقط آن را انجام دهید.

 

منبع: دکتر سلام

مطالب مرتبط دیگر را ببینید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *