چربی سوزی و عضله سازی با ورزش تی آر ایکس (TRX)

چربی سوزی و عضله سازی با ورزش تی آر ایکس (TRX)

این مطلب در مورد رشته ورزشی تی آر ایکس (TRX) است. از لحاظ علمی، اهمیت و فواید ورزش تی آر ایکس را بررسی می کنیم تا شما بیشتر از قبل در مورد اثر تمرینات تی آر ایکس بر چربی سوزی و عضله سازی، اطلاعات کسب نمایید. روشهای سنتی کاهش وزن در طی زمان تغییر کرده اند بخصوص این عقیده که برای عضله سازی باید افزایش وزن داشته باشیم. روشهای جایگزین افزایش عضلات به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، بخصوص به این دلیل که علم ثابت کرده بسیاری از تمرین های عضله سازی بسیار موثر تر از روشهای عضله سازی گذشته با استفاده از افزایش وزن هستند.

تطبیق پذیری و قابلیت استفاده از تی آر ایکس باعث می شود به آسانی چربی بسوزانید و عضله بسازید بدون اینکه عضلات شما از بین بروند و افت کنند.

شواهد علمی و کسب قدرت
بر اساس  مطالعات انجام شده که در مجله علم و دارو در ۲۰۱۴ آمده است، تفاوت چشمگیری بین فواید تمرینهای قدرتی افزایش وزن و تمرنهای مقاومتی وجود ندارد. نتیجه این تحقیق حاکی از آن بود که ۳۶ مرد که قبلا هیچ گونه آموزشی ندیده بودند به همان میزان توانستند قدرت کسب کنند که افراد دارای تجربه سنتی تمرینات قدرتی بودند.

این  تحقیق نشان داد تمرینات استقامتی مانند تی آر ایکس (TRX) می توانند جایگزین اضافه وزنهای رایج گذشته در تمرینات شوند و به خوبی عضله سازی نمایند.

فواید تمرینات با تی آر ایکس
اگرچه تفاوت بین اضافه وزن های سنتی و تمرین های استقامتی به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته اند این تحقیقات نشان میدهند که تمرینات تی آر ایکس در عضله سازی وایجاد قدرت بدنی بسیار موثر هستند

تی آر ایکس بهترین وزن را برای بدن به ارمغان می آورد به علاوه اینکه قدرت لازم را برای شما به ایجاد می کند. با استفاده از تی آر ایکس فشار کمتری روی مفاصل، رباطها، تاندون های تان وارد می شود و این امکان را فراهم می آورد تا بدون استفاده از تجهیزات باشگاهی حجم عضلانی بدنتان را افزایش دهید. مهمترین فایده تی آر ایکس این است که در هر جا می توانید از آن استفاده کنید. به راحتی می توانید آن را در فضای باز یا در داخل خانه نصب کرده و از آن استفاده کنید. البته پیشنهاد ما برای استفاده از TRX برای تمرینات ورزشی، این است که سعی کنید برای ورزش به باشگاه بروید چون در باشگاه مخصوص TRX تمام پیش بینی های لازم انجام شده و امکانات بیشتری برای شما وجود دارد تا بیش از پیش تناسب اندام دلخواهتان را بدست بیاورید. به علاوه اینکه برای عضلانی شدن نیازی نیست اضافه وزن داشته باشید با همان وزن کنونی می توانید عضلانی شوید و بدنی ایده آل بدست آورید.

مطالب مرتبط دیگر را ببینید:

4 دیدگاه برای “چربی سوزی و عضله سازی با ورزش تی آر ایکس (TRX)”

    1. سلام. هر دو عالی هستن. البته تمرینات کلیستنیکس خیلی خیلی سنگینه و برای ورزشکاران فوق حرفه ای استفاده میشه. یعنی باید آمادگی بدنی بالایی داشته باشید بعد سراغ ورزش کلیستنیکس برید. اما تی آر ایکس رو همه با هر آمادگی بدنی می تونن استفاده کنن چون تمرینات تی آر ایکس از سبک تا خیلی سنگین قابل اجراست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *