سونا باشگاه ورزشی پرداد برای سلامت پوست و بدن بانوان

Photos of saunas pardad  (5)

عکس ها و تصاویری زیبا از سونای باشگاه پرداد، که برای شما لحظاتی سرشار از آرامش را رقم می زند. سونا مجموعه ورزشی پرداد، با تنظیم دما مناسب برای سلامت شما سودمند است. بعد از یک تمرین ورزشی خوب، استفاده از سونا خشک خستگی را از تن شما بیرون کرده و احساس سبکی به شما می دهد. در سونا خشک به خاطر تعرق به دفع سموم تجمع یافته در زیر پوست، افزایش گردش خون می شود. همچنین باعث باز شدن منافذ پوست می گردد. استفاده از سونا خشک هفته ای یک الی دو بار برای سلامت انسان بسیار مفید است.

همانطور که مطلع هستید، مجموعه ورزشی پرداد، ویژه بانوان است و با رعایت کامل بهداشت، سلامت شما را تضمین می کند. خانم های محترمی که برایشان مهم است در باشگاهی ورزش کنند که فقط از آن خانم ها استفاده کرده باشند، پرداد این خواسته ی شما را برآورده کرده است.

در ادامه در مورد فواید سونا خشک برای سلامت بدن و پوسن صحبت می کنیم تا با خواص سونا بیشتر آشنا شوید.

از مزایای و فواید سونا خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد: عرق کردن هنگام ورزش به اندازه و تأثیر سونا جهت حذف سموم نمی باشد زیرا هنگام ورزش فعالیت سیستم اعصاب سمپاتیک مانع حذف سموم می شود. همچنین با ورزش کردن انرژی زیادی صرف می شود و میزان تعرق هنگام ورزش به نسبت سونا بسیار کمتر است. ورزش مزایای خود را برای سلامتی انسان دارد اما تعرق هنگام ورزش به منظور دفع سموم خیلی موثر نمی باشد.

راههای تنفسی بازتر می شوند. تنفس بهتر و راحت تر انجام می شود و میزان دریافت اکسیژن بر اثر تاثیرهوای خشک و گرم بیشتر می شود به دلیل تغییرات سریع درجه حرارت، انعطاف پذیری (الاستیسیته) عروق بهبود می یابد.

سونا دردهای رماتیسمی را تسکین می دهد و لازم است دست کم یک بار در هفته به سونا رفت.

گردش خون و اکسیژن رسانی بهتر: سونا درمانی باعث افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به اندام های مختلف بدن از جمله ریشه موها شده و خاصیت ارتجاعی رگ ها را افزایش می دهد.

آرامش اعصاب و ریلکس بودن، گام اول در درمان تمامی بیماری هاست، سونا بدن را قادر می سازد بیشتر استراحت و خود را برای درمان و بازسازی آماده نماید. یکی از علل دخیل در ریزش مو داشتن استرس زیاد می باشد و سونا درمانی کمک شایانی به آرام سازی سیستم اعصاب مرکزی می نماید. سایر مزایای سونا درمانی شامل: کاهش درد مفاصل و عضلات، کمک به بهبود بیماری های پوستی و… می باشد.

همچنین سونا با اتساع عروق خونی و افزایش گردش خون درد را تسکین می دهد.

شل کردن عضلات و رفع گرفتگی عضلات از فواید سونا است.

تنظیم و کنترل وزن فعلی و بهبود کیفیت خواب.

تعریق یکی از مکانیسمهایی است که بدن توسط آن سموم و مواد زائد را از بدن دفع می کند. تعریق در سونا سبب دفع سموم:سدیم،نیکوتین، کلسترول، فلزات سنگین (کادمیوم، سرب، جیوه، روی …)، اوره و اسید لاکتیک می شود، در واقع سونا یک شیوه سمزدایی بسیار کارآمد است.

سونا با القای حالت تب مصنوعی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مقاومت بدن را در مقابل هجوم ویروسها و باکتریها افزایش می دهد.

 

سونا برای پوست چه فوایدی دارد؟ سونا پاکسازی پوست همچنین گردش خون مویرگی را بهبود بخشیده و ظاهری نرم و زیبا به پوست خواهد داد. عرق حاوی مواد مغذی و معدنی نیز هست که برای حفظ سطوح کلاژن پوست ضروری است تا به کند شدن روند پیری پوست کمک کند. کلاژن کمک می کند تا بافت پوست شما محکم و استوار بنظر بیاید و همچنین خطوط ریز و چین و چروک ها کاهش یابند. بعلاوه روند پیری را متوقف کرده و اجازه می دهد جوان و شاداب بمانید.

تعریق، همچنین به دفع سموم از بدن شما کمک می کند. این سموم نه تنها برای بدن شما، بلکه برای پوستتان نیز ضرر دارند. آن ها می توانند پوست شما را فاقد درخشندگی کرده و باعث شوند پوستتان بیش از حد خشک شود. به هر حال سونا می تواند به پوست شما کمک کند تا بهترین ظاهر را بدست بیاورد.

هرگاه تار مویی ریخته می شود ریشه آن تا مدتی زنده می ماند، اما با گذشت زمان ضعیف و در نهایت از بین می رود، از طرف دیگر با گذشت زمان چربی و سایر مواد باعث بسته شدن منفذ پوست شده و رویش مجدد مو را دشوار می کند. تعرق هنگام سونا کمک به دفع چربی های انباشته شده در زیر پوست و همچنین کمک به باز شدن مجدد منافذ پوست می نماید. (این مطلب به هیچ به عنوان به این معنا نیست که افراط در سونا درمانی و  یا سونا درمانی به تنهایی باعث رویش مجدد موها می گردد).

همچنین سونا درمانی برای کسانی که دارای پوستی چرب، جوش و آکنه می باشند بسیار مفید است.

سونا برای چه کسانی ممکن است مناسب نباشد: افرادی که دچار مشکلات قلبی بوده و یا از ناراحتی های ریوی رنج می برند باید پیش از رفتن به سونا با پزشک خود مشورت کنند.
مبتلایان به صرع و دیابت مجاز به استفاده از سونا نمی باشند.
سونا برای افراد زیر ۱۸ سال نیز توصیه نمی شود.

در ادامه تصاویری از سونای خشک مجموعه ورزشی پرداد را مشاهده می کنید.

Photos of saunas pardad  (4)

Photos of saunas pardad  (3)

Photos of saunas pardad  (2)

Photos of saunas pardad  (1)

امیدواریم لحظات خوبی در مجموعه ورزشی پرداد سپری کنید.

مطالب مرتبط دیگر را ببینید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *